SYSTEM İNİTİALİZİNG HATASI

System İnitializing Hatası Ne Demek?Toner Takın Hatası

Bu hata, yazıcı ekranında “System İnitializing” yazan bir hatadır. System initializing hatası iki şekilde meydana gelebilir. Bu hata ya anlık elektrik akımının değişmesi ile yazıcı üzerindeki epromların hasar görüp işlevseliğini kaybetmesiyle ya da yazıcı resetleme yazılımı atarken yüklemenin yarıda kalmasıyla meydana gelir. Yazıcı reset programı yüklerken usb fişinin çıkartılması ya da elektrik kesilmesiyle yüklemenin yarıda kalır ve yazıcı hataya düşer.


Epromları hasarlanan yazıcı, kendi kendine sürekli reset atıp duracaktır. Yazıcı reset yazılımı yüklemesinin yarım kaldığı ve makinenin hataya düştüğü durumda da yazıcı hiçbir şekilde açılmaz.


System İnitializing Hatası Olan Yazıcı Nasıl Düzelir?

Bu hatayı veren yazıcının ya anakartı değiştirilmeli ya da anakart üzerinde işlem yaptırılmalıdır.


System İnitializing Hatası Olan Yazıcının Anakartı Nerede Tamir Ettirilir?

Fixyazıcı olarak bu hatayı veren yazıcının anakartını en gelişmiş cihazlarla kontrol ederek, hassasiyet ve özenle tamirini yapmaktayız. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Toner takın hatası neden olur? Toner takın hatasının çözümü hakkında bilgi almak için bir önceki yazımız olan Toner Takın Hatası isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Yazar:

System İnitializing Hatası Makalesi Hakkında Yorum Yapın: