TONER TAKIN HATASI

Toner takın hatası neden olur?Toner Takın Hatası

Bu hata aslında basit bir sorundan kaynaklanmaktadır. Bu hatanın sebebi ya tonerin üzerindeki chip ya da yanlış yazıcı resetleme yazılımlarıdır. Bu makalede yazıcıdaki toner takın hatasının sebebi ve çözümü anlatılmıştır.


Tonerlerin üzerinde 4 pinli bir chip bulunmaktadır. Doluma gönderdiğiniz tonerin üzerindeki chip, toneri dolduran toner dolumcu tarafından sökülmüş ya da bantlanmış olabilir. Chip’in sökülmesi ya da bantlanması toner kartı takın hatasına sebep olabilir.

Eğer toneri kendiniz doldurmuşsanız ve problem toner chip’i ile alakalı değilse kullandığınız yazıcı resetleme yazılımı sebebiyle böyle bir hata almış olabilirsiniz. İnternet üzerinde bilinmeyen kaynaklardan satın aldığınız ya da ücretsiz bulup denediğiniz güvenilir olmayan toner reset yazılımları toner takın hatasına sebep olabilir. Çünkü bu tür yazıcı reset programları, her yazıcıya özel olarak üretilmekte ve bir yazıcıya kullanılan yazılım başka yazıcıda kullanılamamaktadır.


Toner takın hatası çözümü

Toner takın hatasının çözümü kolaydır. Çözüm yolu için bizimle irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.


System initializing hatası neden olur? System initializing hatası ve çözümü hakkında bilgi almak için bir sonraki yazımız olan System İnitializing Hatası isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Yazar:

Toner Takın Hatası Makalesi Hakkında Yorum Yapın: