YAZICI RESETLEME NASIL YAPILIR?

Yazıcıya nasıl reset atılır?Yazıcı resetleme nasıl yapılır

Yazıcı resetleme işlemi, toner chip resetleme programlarıyla yapılır. Bu resetleme programlarını sitemizden satın alıp yazıcınıza kurmalısınız. Yazıcı chip resetleme işlemi için reset yazılımı almadan önce bilmeniz gereken şeyler vardır. Bu makalede yazıcı resetleme nasıl yapılır, yazıcı nasıl resetlenir sorularının cevapları anlatılmıştır.


Öncelikle yazıcı reset nedir? Yazıcı reset; toner dolumu yaptırdıktan sonra chip satın alma olayını ortadan kaldırarak maliyeti azaltmaya yarayan bir olaydır. Yazıcı toner chip sıfırlama yazılımını yazıcıya kurduktan sonra chip maliyeti olmadan sürekli dolum yaptırıp makineyi kullanabiliyorsunuz. Çünkü bu fix reset yazılımları chipin okunmasını(makine tarafından görünmesini) engelliyor ve böylece yazıcınız "toneriniz bitti" uyarısını vermiyor. Ayrıca bizden aldığınız chip resetleme programları yazıcınızın garantisini etkilemiyor, yani yazıcınız garanti dışı kalmıyor.


Yazıcı reset nasıl yapılır? Yazıcı resetleme işlemi için sitemizden yazıcı resetleme programı satın almalısınız. Daha sonra size gönderdiğimiz maildeki rar dosyasının içinde bulunan klasörleri bilgisayarınızda masaüstüne çıkarmalısınız. Her yazıcı modelinde yazıcıya reset atma işlemi farklıdır. Bunun için sitemizdeki, yazılımı sipariş verdiğiniz sayfada alt kısımda reset yazılımının nasıl yükleneceği yazan alana bakmalısınız. Orada yazan uygulama adımlarını takip etmelisiniz.

Yazıcı resetleme yazılımı sipariş etmeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunlar;

* Yazıcının modeli
* Yazıcının versiyonu
* Yazıcının seri numarası
* Tonerin crum numarası’dır.

Bu bilgileri yazıcıdan rapor alarak öğrenebilirsiniz.


Bir önceki “Yazıcı Resetleme Nedir?” makalemizi yazıcı resetleme ne demektir sorusuna cevap arayanlar için yazdık. Okumak isterseniz yukarıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Yazar:

Yazıcı resetleme nasıl yapılır? Makalesi Hakkında Yorum Yapın: